راهنمای کامل راه اندازی کول ولت


همان طور که در مقاله راه های ذخیره کلید خصوصی بررسی کردیم، بهترین و امن ترین راه ذخیره کلیدهای خصوصی ، استفاده از کیف پول های سخت افزاری است. کول ولت یکی از معروف ترین و امن ترین انتخاب ها در دنیای کیف پول های سخت افزاری است.

در این نوشته قصد داریم راهنمای قدم به قدم راه اندازی کول ولت را به شما بیاموزیم.

همچنین می توانید برای تهیه  کول ولت همراه با گارانتی اختصاصی دیجی ولت از فروشگاه ما استفاده کنید.

برای راه اندازی کول ولت خود کافی است مراحل زیر را قدم به قدم، با توجه به توضیحات و تصاویر مربوطه انجام دهید:

  1. ابتدا اپلیکشین coolbit x را از پلی استور یا اپ استور برای گوشی خود دانلود کنید. برای اینکار لازم است از وی‌ پی ان یا فیلترشکن مناسب استفاده کنید.

اگر گوشی شما اندروید است و در نصب برنامه از اپ استور به مشکل برمی‌خورید، بایستی ابتدا به بخش تنظیمات برنامه ها رفته و برنامه پلی استور را clear cache/clear data کنید. اگر باز هم به مشکل برخوردید، گوشی خود را ری استارت کنید یا از یک فیلترشکن دیگر استفاده کنید.

  1. کول ولت خود را روشن کنید.
  2. برنامه را اجرا کنید و از روشن بودن بلوتوث گوشی خود اطمینان حاصل کنید.
  3. شماره سریالی که نمایش داده میشود را با سریال گوشه سمت چپ کول ولت خود تطبیق دهید و گزینه connect را انتخاب کنید.

5. گوشی و دستگاه را pair کنید و کدی را که بر روی صفحه نمایش کول ولت ظاهر میشود وارد کنید و سپس دکمه کول ولت را فشار دهید.

6. حال در گوشی شما دو گزینه ظاهر میشود: create و recover. برای ساخت یک ولت جدید گزینه create را انتخاب کنید.

7. در این مرحله شما میتوانید نحوه ساخت seed (عبارت بازیابی) و طول آن را انتخاب کنید. برای امنیت بیشتر میتوانید بر روی by card را انتخاب کنید و نیز از عبارات طولانی تر استفاده کنید.

8. با انتخاب گزینه by Card ، بر روی صفحه نمایش کول ولت اعدادی را خواهید دید. آنها را یادداشت کنید و بعد یادداشت با فشردن دکمه کول ولت سراغ عدد بعدی بروید. هرگاه تمامی اعداد را یادداشت کردید و از صحت آنها مطمئن شدید، گزینه Write down and verify  را انتخاب کنید.

9. حال در این مرحله از شما خواسته میشود که حاصل جمع اعدادی را که یادداشت کرده‌‌اید را وارد کنید و سپس verify را انتخاب کنید.

*(توجه داشته باشید که هر کدام از این اعداد نماینده یک کلمه هستند، بنابراین برای recover کردن اکانت خود بایستی به جدولی که این اعداد و کلماتی که نماینده آنها هستند در سایت coolwallet رجوع کنید)

اگر گزینه by App را انتخاب کردید، بهتر است save seed as image file را انتخاب نکنید و کلمات را در برگه مخصوص نوشته و در جای امنی نگه داری کنید. برایverify  کردن کافیست کلماتی را که در مرحله قبل به شما نشان داده شد، به ترتیب وارد کنید.

10. کوین های مد نظر خود را انتخاب کرده، سپس گزینه add to wallet را انتخاب کنید. این مرحله ممکن است مقداری به طول بیانجامد، علی‌الخصوص اگر تعداد کوین های انتخابی شما زیاد باشد.

11. در صفحه پیش رو گزینه display address on card  را انتخاب کنید.

12. تقریبا همه چیز انجام شده است و شما میتوانید به مدیریت دارایی های خود بپردازید. برای فرستادن و دریافت و استفاده از سایر امکانات کیف پول به تصویر زیر توجه کنید.

  • طریقه ارسال/ دریافت ارز

پیشنهاد میشود برای امنیت بالاتر، برای اپلیکیشن coolbit x یک پین تعبیه کنید. برای اینکار کافیست به قسمت settings  رفته و گزینه PIN code را انتخاب کنید.

برای تهیه  کول ولت همراه با گارانتی اختصاصی دیجی ولت می توانید از فروشگاه ما استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *