لجر و کیف پول های شخص ثالث

لجر و کیف پول های شخص ثالث

نکات کلیدی

  • به جز لجر لایو، دستگاه های لجر به برنامه های کیف پول شخص ثالث دیگری نیز متصل می ­شوند.
  • این برنامه ها توسط توسعه دهنده هایی ساخته شده اند که نقش پل ارتباطی میان دستگاه لجر شما و بلاک چین را ایفا می ­کند.
  • این برنامه ها می توانند برای مدیریت رمزارزها و امکاناتی که توسط لجر لایو پشتیبانی نمی شوند مورد استفاده قرار گیرند. وهمچنین نقش بک آپ در مواقع از دسترس خارج شدن سرویس لجر لایو را ایفا می ­کنند.
  • استفاده از این کیف پول های شخص ثالث خللی در امنیت لجر به وجود نمی ­آورد چرا که کلیدهای شخصی شما از دستگاه تان خارج نمی ­شود.

کیف پول لجر شما

تجربه استفاده شما از کیف پول لجر با برنامه لجر لایو آغاز می ­شود. با این حال این برنامه، تنها برنامه ای نیست که دستگاه شما می ­تواند از آن استفاده کند، بلکه به کیف پول های شخص ثالث دیگری نیز می ­تواند متصل شود.

در این مقاله به توضیح این دسته از کیف پول ها و اینکه چرا کاربردی هستند خواهیم پرداخت:

کیف پول های شخص ثالث چه برنامه ­هایی هستند؟

لجر لایو به عنوان یک درگاه مرکزی تعبیه شده تا کاربران بتوانند رمزارزهای زیادی را در آن مدیریت کنند و بتوانند رمزارزها را معامله و استیک کنند. با این حال لجر لایو تنها راه مدیریت رمزارزها نیست.

شما همچنین می توانید از کیف پول های دیگری که توسط لجر ساخته نشده است استفاده کنید که به این کیف پول ها، کیف پول شخص ثالث (Third-party wallet) اطلاق می ­شود و توسط توسعه دهنده هایی غیر از لجر طراحی شده ­اند.

به بیانی ساده، یک کیف پول نرم افزاری بر روی کامپیوتر شخصی است که با بلاک چین همگام شده است. در طی این همگام سازی، این نرم افزار قادر به دیدن مقدار رمزارزهای مشخصی که شما دارید خواهد بود. حال این کیف پول­ های نرم افزاری نقش پلی میان کیف پول سخت افزاری شما و بلاک چین را ایفا می ­کند. کیف پول شخص ثالث، کیف پول نرم افزاری ای است که توسط توسعه دهنده هایی غیر از لجر ساخته شده است.

چرا به این کیف پول ها نیاز داریم؟

پشتیبانی از رمزارزها و توسعه شبکه

اولین و مهم ترین دلیل آن این است که تعداد زیادی از رمزارزها فقط توسط کیف پول­ های شخص ثالث پشتیبانی می ­شوند. برای مثال رمزارز NEO که توسط برنامه کیف پول NEON پشتیبانی می ­شود.

این روزها اکثر برنامه­ ها با رویکرد توسعه جمعی ساخته می شوند. تعداد این برنامه ها که با این رویکرد ساخته شده اند به قدری زیاد است که نمی ­توانند بلافاصله به لجر لایو اضافه شوند. به همین دلیل شما به کیف پول های شخص ثالث نیاز خواهید داشت. برای مشاهده ­ی برنامه پشتیبانی شده توسط لجر اینجا کلیک کنید. این صفحه شامل لینک هایی است که شما را به برنامه های کیف پول منتقل می ­کند. همچنین می ­توانید رمزارزهایی که مستقیما از طریق لجر لایو قابل دسترس است مشاهده کنید. کسانی که علاقه­ مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه توسعه جمعی هستند اینجا کیلک کنند. با همه این تفاسیر لجر لایو دائما در حال بروزرسانی است تا رمزارزهای بیشتری به طور مستقیم از لجر لایو در دسترس باشد. برای مثال در سال 2020 XLM , TRON, COSMOS به لجر لایو اضافه شده اند.

قابلیت های بیشتر برای کاربران

کیف پول های شخص ثالث همچنین به شما قابلیت­ های ویژه ای می ­دهند که توسط لجر لایو پشتیبانی نمی ­شوند. برای مثال اگر شما می ­خواهید از RBF (Replace-by-Fees) برای معاملات بیت کوین استفاده کنید، می ­توانید از Ledger Device Electrum استفاده نمایید. همچنین تعدادی از رمزرازها که برای استیکینگ استفاده می ­شوند بر روی لجر لایو در دسترس نیستند. برای مثال VET, VTHO و استیکنیگ (ADA) کاردانو یا (KOMODO) کومودو که بطور مستقیم از لجر لایو در دسترس است ولی برای استفاده از  امکانات بیشتر آن باید از کیف پول شخص ثالث استفاده کنید.

بک آپ و جایگزین

درست است که لجر لایو سابقه درخشانی در ارائه خدمات دارد اما با این حال گاهی به طور موقت قادر به سرویس رسانی نیست. در این مواقع شما کماکان می ­توانید با اتصال به کیف پول ­های شخص ثالث به مدیریت رمزارزهای خود بپردازید. برای مثال اگر در سرویسXRP خللی ایجاد شود، می توانید با استفاده از XRP Toolkit به مدیریت آن بپردازید.

برای مشاهده وضعیت سرویس های لجر لایو اینجا کلیک کنید.

آیا کیف پول­های شخص ثالث امن و مطمئن هستند؟

بله! کیف پول سخت افزاری شما به طوری طراحی شده است که Private key های شما را ،که راه دسترسی به داراییتان است، محافظت می ­کند و استفاده از این کیف پول­ها خللی در امنیت کیف پول شما به وجود نمی ­آورد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که در نهایت برای انجام هر معامله ­ای شما نیاز دارید از طریق دستگاه لجر خود آن را تایید نمایید و کیف پول شخص ثالث نمی ­تواند این فرآیند را دور بزند. به طور خلاصه شما می ­توانید با خیال راحت از کیف پول ­های شخص ثالثی که با لجر سازگار هستند استفاده کنید. اکیدا توصیه می ­شود که این کیف پول ها را از طریق صفحه رسمی لجر دریافت کنید تا از کلاه برداری و برنامه هایی که قصد دزدیدن اطلاعات شما را دارند در امان باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *